KONST / Litografier / Färglitografi 15846285
nr 1584 6285
Ingrid Vang Nyman
(1916-1959), Danmark
Färglitografi, Signerad, numrerad 92/200, Bar i skola, oramat löst blad, bm32,5x42 cm
Kondition: slitage, skador
Ingrid Vang Nyman, dansk bildkonstnär född 1916 på Jylland i Danmark, död 1959.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:38:23
7/12 21:22:03
Ingrid Vang Nyman
Läs mer om Ingrid Vang Nyman